Další krok expanze. Sun Contracting vstupuje na polský trh

Další krok expanze. Sun Contracting vstupuje na polský trh

Po několikalité úspěšné činnosti na fotovoltaickém trhu v německy mluvících zemích a zdařilém startu ve Slovinsku v roce 2021, se mezinárodně úspěšná společnost Sun Contracing zaměřila na další fotovoltaický trh. V Polsku již byla získána projektová práva a polská společnost.

Polská společnost Sun Energy – Jaw sp. z.o.o. je nyní součástí skupiny Sun Contracting od poloviny května. Převzetím této společnosti si společnost Sun Contracting také zajistila první projektová práva ve výši nejprve 900 kWp a 4 MWp, rozděleno na čtyři jednotlivé lokality projektu.

Skvělé vyhlídky

V době převzetí polské dceřiné společnosti je již portfolio projektů dobře zaplněno. Další fotovoltaické projekty však na sebe také nenechají dlouho čekat. Ve fázi plánování je rovněž celkem 54 MWp, které jsou rozděleny mezi další dvě projektové společnosti a několik různých lokalit. Kromě toho již byly podepsány smlouvy na další projekty o celkovém výkonu 20 MWp, které by měly být zahájeny do konce příštího roku.

Atraktivní trh

Polský fotovolaický trh je obzvláště atraktivní díky vysokým výkupním cenám a vysokým dotacím na fotovoltaiku. „Vysoké výkupní ceny za dodávku fotovoltaické elektřiny do sítě, jako je tomu v současnosti v Polsku, je samozřejmě velkým argumentem pro náš vstup na trh. V případě smluvních fotovoltaických projektů, které připravujeme s našimi polskými partnery, jde především o dodávku elektřiny do sítě. Dochází k rychlému refinancování a amortizaci elektráren, a tím k dosažení nevyšší možné efektivity,“ říká Alexander Schauer, COO skupiny Sun Contracting, který je zodpovědný za fotovoltaický sektor.

Flexibilní model

S úpravou smluvního modelu fotovoltaických elektráren se mnohé změnilo, zejména pokud jde o proveditelnost ve velkém počtu evropských zemí. Díky jednoduššímu projednávacímu procesu a individuálnímu rozhodnutí o množství elektřiny, které se má dodávat do sítě nebo využívat přímo, lze pro každou zemi najít optimální průnik, přizpůsobený příslušným podmínkám a právnímu rámci. Společnost Sun Contracting se proto nadále zaměřuje na další expanzi.

Portrét firmy

Společnost Sun Contracting AG a její dceřiné společnosti působí v oblasti fotovoltaiky již více než dvanáct let. Skupina společností je úspěšná zejména v oblasti smluvní fotovoltaiky, a to zejména v německy mluvících zemích. Na konci roku 2021 má skupina Sun Contracting smluvní projekty s celkovým projektovaným a instalovaným výkonem 112,8 MWp. Další informace a reference najdete na adrese https://www.sun-contracting.com/cs/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.