Pejsek cestovatel naučí děti, že svět nekončí za humny

Na Den Země, 22.4.2022, startuje nový zábavně-vzdělávací projekt „Pošta pro děti dobrodruhů“. Předplatné pravidelných tematických balíčků dětem přiblíží život a zvyklosti v zemích celého světa. Projekt je vhodný pro děti od předškolního věku.

V rámci předplatného děti obdrží poštou každé dva týdny balíček, ve které najdou dopis, hry, praktické návody, výtvarné aktivity a skládačky. Každý balíček je z jiné země. Cílem projektu je děti poutavou formou naučit poznávat svět, zabavit je různorodými aktivitami a ukázat, že svět kolem nás má mnoho podob. Děti si tak budou moct vyrobit malou mongolskou jurtu, uvařit indický dezert nebo složit agamogram s návodem na cvičení jógy.

Balíčky dětem ze své cesty kolem světa posílá pejsek cestovatel – dobrodruh, jménem Timtom Haf. Timtom Haf dětem v dopisech vypráví o svých dobrodružstvích v zemi, ve které se zrovna zastaví. Děti jeho cestu doma sledují na mapě, kterou na začátku předplatného obdrží v uvítacím balíčku. Obsah balíčků je připraven tak, aby zaměstnal nejen hlavu, ale i šikovné ruce. „Pošta pro děti dobrodruhů“ je zábavnou a vzdělávací platformou, která dokáže rozvíjet schopnosti a dovednosti dětí, již od čtyř let.

Pro zaneprázdněné rodiče je předplatné pošty od Timtoma Hafa praktický způsob, jak své děti vzdělávat, i když nemají na přípravu podobných aktivit čas, energii nebo nápady. Předplatné trvá tři měsíce a jeden balíček vyjde na 499 korun. Každého čtvrt roku rodiče mohou předplatné prodloužit na další čtvrtletí a pokračovat s Timtomem na cestě kolem světa celý rok. Balíčky chodí dětem každé dva týdny a během roku tak mohou nashromáždit zajímavosti z celkem 24 zemí.

Zakladatelkou projektu, který naleznete na webu www.timtomhaf.cz, je Lucka Mackovičová, nadšená cestovatelka, která se svým mužem procestovala už přes 50 zemí světa. „Po narození dvou synů naše cestovatelské nasazení na čas opadlo, cestování s malými dětmi je přece jen trochu větší výzva,“ vypráví Lucka o prvním impulsu ke vzniku „Pošty pro děti dobrodruhů“. „Hned jak naši synové trochu povyrostli, začala jsem vymýšlet, jak s nimi poznávat svět z pohodlí domova. Po čase vznikl nápad na pejska dobrodruha, který cestuje po světě, a ze svých cest posílá dětem balíčky plné dobrodružství.“

Lucka je maminka podnikatelka, přípravné práce na projektu jí zaměstnaly na víc než rok. „Když naše děti trochu odrostly a začaly chodit do školky, práce na projektu pejska dobrodruha se mohla rozjet naplno. Vzápětí však přišel covid, lockdown a celodenní péče o oba kluky,“ přibližuje nelehké začátky svého podnikání. Lucce se během roku 2021 povedlo dát dohromady tým, který se stará o Timtomovo dobrodružství a velká cesta kolem světa začíná 22. dubna, na Den Země. 

Kontakty a reference:

Lucia Mackovičová

tel.: 731 403 347

e-mail: lucia@timtomhaf.cz

Web: www.timtomhaf.cz

Instagram: www.instagram.com/timtomhaf 

Facebook: www.facebook.com/timtomhaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.