Sdílené auto je ve městě výhodné zejména pro rodiny

Veřejná doprava ve velkých městech je natolik dostačující, že není zapotřebí vlastnit automobil. Pokud je nutné mít k dispozici vůz, stačí si ho vyzvednout. 

Roundtrip carsharing = mít kdykoliv k dispozici jakýkoliv vůz

Mnoho lidí odmítá vlastnit vůz a zbytečně si tak přidělávat starosti. Problém může vzniknout ve chvíli, kdy je nutné dostat se na místo, kam buď nejede nic anebo tam nemíří žádný veřejný dopravní prostředek v potřebný čas.

  • Tento problém se dá vyřešit docela jednoduše prostřednictvím služby, která je stále více využívaná.
  • Roundtrip carsharing neboli sdílení aut vám pomůže pokaždé, když budete potřebovat automobil pro jakýkoliv účel.

Firma, která tuto službu provozuje, má rozsáhlý a velice rozmanitý vozový park, ve kterém jsou malé osobní automobily, rodinné vozy i prostorné dodávky. Nejedná se o půjčovnu aut v pravém slova smyslu. Tato služba je o krok dál. Klient si totiž nemusí vyzvedávat žádaný automobil přímo ve vozovém parku firmy, ale vyzvedne se ho na určeném místě. A poté ho tam opět zanechá. 

Za jednu z velkých výhod roundtrip carsharingu je především možnost rezervovat si vozidlo dlouho dopředu, a tak se zbavit starosti s dopravou.

Jak celý proces probíhá?

Automobil si zarezervujete na potřebnou dobu. Tou může být třeba jen hodina anebo celý den. Rezervace probíhá na vašem počítači nebo mobilním telefonu. Až dorazíte k autu, použijete na odemknutí mobilní aplikaci nebo přiložíte kartu ke snímači, který je umístěn za sklem. Automobil se odemkne a můžete odjet.

Když se rezervace blíží ke konci, jednoduše vůz vrátíte na původní místo. Tím to pro vás končí.

Pro koho je roundtrip carsharing výhodný?

Především pro toho, kdo za rok nenajezdí více než 10 000 km. V tomto případě by totiž bylo logicky naprosto zbytečné udržovat automobil, který vyjede z garáže pouze sporadicky. Každý majitel automobilu ví, jaké jsou s ním starosti. A toho je uživatel zmíněné služby ušetřen.

Další výhodou je i to, že si vždy na konkrétní druh cesty vyberete to nejvhodnější auto.  Pro malý nákup malý vůz, pro rodinný výlet větší rodinný vůz a pro stěhování prostornou dodávku.

Pro technické fajnšmekry je jistě výhodou i to, že vozy jsou nakupovány jako nové s nejnovějšími technologickými vychytávkami jako Android Auto nebo Apple Carplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.