Nový startup má za cíl zkvalitnit českou žurnalistiku

Platforma s názvem Medializuj propojuje novináře s odborníky ze všech oblastí a napříč všemi kraji. Novinářům pomáhá snadněji nelézt relevantní odborné zdroje a odborníkům dává prostor prezentovat jejich práci v médiích. Startup byl pilotně spuštěn na Slovensku a na svém kontě má za první rok své existence již stovky úspěšných kooperací mezi novináři a odborníky. Aktuálně se projekt rozbíhá v České republice a dalších evropských zemích.

Medializuj.cz funguje na jednoduchém principu propojení novinářů a odborníků. Je potřeba se pouze zaregistrovat a vše ostatní udělá platforma za uživatele, přičemž registrace i využívání služby samotné je zcela zdarma.

Do služby se mohou zaregistrovat novináři i odborníci z celé České republiky. Po schválení registrace pak novináři jednoduše zadávají dotazy dle jednotlivých oborů. Služba nabízí i možnost vytvořit dotaz cílený na širokou veřejnost, což pomáhá zejména při tvorbě anket. Novinář může filtrovat odborníky nejenom dle jednotlivých oborů, ale také dle místa jejich působení. Může je rovněž kontaktovat individuálně.

Cílem projektu je usnadnění práce novinářům a eliminace publikování neověřených informací. Snazší přístup k relevantním odborníkům je podle zakladatelů tou správnou cestou.

Medializuj.cz

Medializuj.cz je součástí Media Platform, za kterou stojí trojice Slováků – Jana Beerová a Miroslava Korytková, obě s dlouholetou praxí v PR, a Zsolt Zsabo, který se orientuje v mezinárodních startupech. Na začátku stála potřeba usnadnit novinářům hledání a kontaktování odborných zdrojů, které potřebují ke své práci. Tak vznikla myšlenka shromáždit novináře a odborníky na jednom místě a propojit je pomocí webové aplikace. V současné době je projekt spuštěn v České republice, Slovensku, Velké Británii, Maďarsku, Polsku, Německu, Rakousku, Rumunsku, Francii a přidávají se další země EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.