Sun Contracting zásobuje saské prodejce aut zelenou elektřinou: 215 kWp uvedeno do provozu

Bischofswerda/Bretnig/Triesen. Sun Contracting AG realizovala první připojení k síti v roce 2021 v německé spolkové zemi Sasko. Celkem 215,46 kWp fotovoltaického výkonu bude v únoru uvedeno do provozu ve dvou lokalitách, aby zde mohla být vyráběna čistá solární elektřina. Udržitelně vyráběná elektřina pochází ze střech dvou autoprodejen.

Dohromady 756 modulů jihokorejského výrobce Hanwha Q Cells je spolu s měniči z Německa instalováno ve dvou fotovoltaických sytémech v saské Horní Lužici. Zde vyrobí 202 556,34 kilowatthodin zelené energie, což je dost na zásobování přibližně 40 průměrných domácností elektřinou.

Fotovoltaika bez investičních nákladů

Fotovoltaické systémy v těchto dvou lokalitách jsou plánovány jako smluvní. Na rozdíl od konvenčně zakoupených fotovoltaických systémů nevyžaduje smluvní fotovoltaika vlastní spotřebu vyrobené elektřiny. Sun Contracting instaluje a provozuje fotovoltaický systém, současně platí za plochu, na které se fotovoltaický systém nachází, měsíční poplatek formou nájemného. Čistá solární energie, která se zde vyrábí, je dodávána do veřejné distribuční sítě a zvyšuje tak podíl zelené elektřiny na celkové skladbě zdrojů energie.

Pro koho je smluvní fotovoltaika výhodná?

Photovoltaic Contracting je možnost, jak přejít na obnovitelné zdroje energie, aniž by bylo nutné nést finanční riziko. Majitel střechy těží z měsíčního nájemného, a to po celé smluvní období 20 let. Společnost Sun Contracting dostává odměnu ve formě výkupních cen za každou kilowatthodinu čisté solární energie. A životnímu prostředí to prospívá také: Výroba téměř CO2 neutrální elektřiny postupně zvyšuje podíl zelené elektřiny a cena za elektřinu dlouhodobě klesá.

Portrét společnosti

Sun Contracting AG a její dceřiné společnosti působí ve fotovoltaickém průmyslu od roku 2012. S projektovaným a instalovaným fotovoltaickým výkonem 78 MWp ve třech zemích je skupina jednou z největších fotovoltaických společností v Evropě. Skupina Sun Contracting se stala obzvláště známou díky smluvní fotovoltaice (Photovoltaic Contracting) – inovativnímu energetickému konceptu, s nímž je nyní v Rakousku, Německu a Lichtenštejnsku provozováno 283 fotovoltaických systémů. Kromě toho je Sun Contracting AG také emitentem udržitelných investic. Vedle podřízeného úvěru určeného pro rakouský trh jsou v současné době k dispozici další čtyři dluhopisy. Sun Contracting Registered Junior Bond 2020 je speciálně určen pro německý trh a Sun Contracting Registered CHF Bond 2020 je určen výhradně pro švýcarský trh, a proto ho lze čerpat pouze ve švýcarských francích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.