Balkánské země nabízejí levnou a naplňující dovolenou

Balkán je skvělý nápad na dovolenou. Tato část Evropy skrývá mnoho úžasných míst.

Země Balkánského poloostrova jsou v posledních letech opravdovým hitem dovolené u moře. Můžete si vybrat mezi několika zeměmi se zajímavou krajinou, malebnými plážemi a skvělou kuchyní s jedinečnými pokrmy a kulinářskými tradicemi.

Tento region je navíc plný historie a kultury, díky čemuž si turisté mohou užít nezapomenutelná místa a tradice.

V Albánii, Bosně a Černé Hoře nechybí dechberoucí výhledy a úchvatné památky. Neměli bychom zapomenout, že tento poloostrov se stal kolébkou evropské civilizace a téměř v každé balkánské zemi najdete stopy počátku historie našeho kontinentu.

Na Balkáně najdeme jedny z nejkrásnějších a nejrozmanitějších krajin v Evropě.

Balkán je také známý pestrými tradicemi a festivaly, včetně hudby, tance a umění, které demonstrují dědictví a kulturu regionu. Obyvatelé Balkánu jsou známí svou pohostinností a vřelostí, díky čemuž je tento region úžasným místem k objevování a poznávání nových lidí.

Ve většině balkánských států nebudete mít jazykové problémy. S výjimkou Řecka, Albánie a Rumunska je zbytek zemí slovanský a jazyková bariéra není tak velká.

Albánie je z hlediska cestovního ruchu jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících balkánských zemí. Zcela neznámá země už pár let láká stále více turistů.

Země nabízí neuvěřitelně krásné pláže, téměř nedotčenou přírodu, přátelské obyvatele a neuvěřitelně lahodnou kuchyni. Kromě toho jsou ceny v zemi stále mnohem nižší než v Chorvatsku nebo Řecku.

Další místo, které na Balkáně stojí za návštěvu, nabízí nádherná Černá gora s kilometry písečných a kamenitých pláží, ležící především na slunné Černogorské riviéře, v blízkosti velkých přímořských letovisek.

Dobrá infrastruktura je doplněna atmosférickými hospůdkami, romantickými uličkami, různými zábavami pro děti a také mnoha kluby pro večerní zábavu na tanečním parketu.

V Černé goře se nachází také známá Boka Kotorská, která je díky svým malebným fjordům často považována za nejkrásnější zátoku světa.

Všem dobře známé Bulharsko je zajímavá země známá především svými velkými písečnými plážemi, teplým mořem a četnými letovisky rozesetými po celém pobřeží.

Stejně jako v Albánii jsou i v Bulharsku ceny dovolené stále dostupné a kvalita služeb je na světové úrovni.

Další země zmítaná válkou v 90. letech, Bosna a Hercegovina,se vrátila zpět na turistickou mapu.

I přes své vzácné pobřeží a jediné přímořské letovisko v zemi má co nabídnout. Neuvěřitelné hory s mnoha lyžařskými středisky, bohatou historií a nízkými cenami jsou jedním z důvodů, proč tuto zemi zařadit do svého seznamu návštěv.

Balkánská země s novým názvem Severní Makedonie je horským klenotem posetým zelení.

Přestože zde není přístup k moři, v zemi se nachází Ohridské jezero, které se řadí mezi jedno z nejstarších a nejhlubších v Evropě.

Ohridské jezero, zařazené na seznam UNESCO, je největší atrakcí, obklopené starobylými kláštery, plážovými bary a rybími restauracemi.

Zde se můžete pobavit lekcemi vaření u jezera, jízdou na elektrických kolech, plavbou na lodi a paraglidingem. Stejnojmenné město Ohrid je plné kostelů, památek a u jezera lze obdivovat malebné rybářské vesničky.

Chorvatsko je českým turistům dobře známé. Země kromě stovek přímořských letovisek nabízí také neuvěřitelná místa k návštěvě ve vnitrozemí.

Bezpochyby nejkouzelnějším místem k návštěvě je bezesporu Národní park Plitvická jezera, nejstarší a nejrozsáhlejší park v Chorvatsku.

Koupání v Plitvických jezerech je zakázáno, ale rozmanitost dalších aktivit, které park nabízí, stačí k tomu, aby návštěvníkům zanechal nezapomenutelné vzpomínky. Jezera můžete objet lodí nebo se jednoduše projít po několika dřevěných mostech uprostřed průzračně čisté jezerní vody.

Na Řecko by se nemělo zapomínat. Tato starobylá země je symbolem námořní turistiky a ročně ji navštíví miliony turistů.

Vůně moře, olivovníky, neuvěřitelná kuchyně, dávná historie, malebné ostrovy a mnoho dalšího co země nabízí.

Ceny v Řecku nejsou nejnižší, ale dovolená zde bude určitě levnější než v Chorvatsku.

Když mluvíme o Balkáně, nesmíme zapomenout zmínit Srbsko. Země nemá přístup k moři, ale na druhou stranu, může nabídnout několik světově proslulých minerálních koupelí a lázeňských center. Navíc je mimořádně vhodné pro lyžařskou turistiku, která je nejlépe rozvinutá na Kopaoniku a Zlatiboru.

Milovníci nočního života mohou tančit až do svítání v mnoha klubech v Bělehradě, Novi Sad, Kragujevac a dalších větších městech v zemi. Alkohol je zde velmi levný a značkové pivo Niško, Merak a Zaječarsko vám zvedne náladu na celou noc.Jediné, co tyto piva odlišuje od českého, je jeho nízká cena.

S cestovním ruchem není téměř nic, co by se na Balkáně nenašlo. Je tu něco pro každého.

Nedávno cestovatelský pár Bulhar a Češka vytvořili stránku balkantours.cz, kde najdete zajímavé informace a rady týkající se dovolené a cestování po balkánských zemích.

Oba dobře znají země v regionu a jejich rady a doporučení vám pomohou vybrat destinaci pro vaši příští dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.